top of page
Baner_apartamenty_edited.jpg

Jaworki
malownicze miejsce w Pieninach

Zapraszam Was serdecznie do spędzenia wakacji, ferii zimowych czy też weekendu w malowniczym miejscu jakim są Jaworki, małej miejscowości

w Pieninach, 4 km od Szczawnicy i około 100 km od Krakowa, w której i wokół której znajdziemy mnóstwo atrakcji.

Apartamenty Ostoja Bukowniki

W samym sercu Jaworek tuż przy Stacji Narciarskiej Jaworki powstał piękny ośrodek Ostoja Bukowinki, gdzie w komfortowy sposób można spędzić czas

w ekskluzywnych apartamentach i mieć idealna bazę wypadową do różnych atrakcji.

Do dyspozycji dwa apartamenty:

  • Flisak (dla 4 osób)

  • Lajkonik (dla 6 osób)

 

Każdy z apartamentów posiada salon z doskonale wyposażoną kuchnią i sypialnię, a apartament Lajkonik również antresolę, łazienkę z sauną, kominek, balkon z widokiem na górywyciąg narciarski oraz stadninę koni.

Do dyspozycji gości basen odkryty czynny od połowy czerwca do połowy września.

IMG_7859.jpg

Atrakcje w Jaworkach i okolicy

Wąwóz Homole.jpg

Wąwóz Homole

Rezerwat przyrody, skalny wąwóz gdzie po dnie płynie rzeka Kamionka z licznymi kaskadami otoczonymi pięknymi pionowymi kolorowymi skałami. Po wyjściu z wąwozu mamy godzinę, aby wyjść na szczyt Wysoka 1050 m. n.p.m. skąd rozpościera się niczym nieograniczony widok na Tatry.

Rezerwat Biała Woda

Malownicza dolina idealna do turystyki pieszej i rowerowej z licznymi strumykami i otaczającymi skałami. Na trasie znajdują się liczne ławeczki gdzie można odpocząć i się posilić. W bacówce można kupić oscypki. Dalej prowadzi na szczyt Obidza,

z którego rozpościerają się widoki na Tatry i Beskid Sądecki.

Rezerwat Biała Woda.webp
Arena Narciarska Jaworki.jpg

Arena Narciarska Jaworki

Dosłownie 50 metrów od apartamentów Ostoja Bukowinki znajduje się Stacja Narciarska Jaworki!

Do dyspozycji wyciąg krzesełkowy 800 m oraz dwa wyciągi orczykowe szkoleniowe 250 m. W planie budowa taśmy narciarskiej dla najmłodszych oraz szkoły narciarskiej z pakietami tygodniowymi dla najmłodszych! 

 

Szczegóły wkrótce!

emoji_z_czapka.png

Muzyczna Owczarnia

Kultowe miejsce w Jaworkach, gdzie cały czas odbywają się koncerty bluessowe, jazzowe, rockowe

i country artystów polskich i zagranicznych

m.in. Nigela Kennedyego światowej klasy skrzypka. Muzyczna Owczarnia znajduje się zaledwie 300 metrów od naszych apartamentów, warto wybierając się tutaj sprawdzić wcześniej repertuar na:

 

www.muzycznaowczarnia.pl

Muzyczna Owczarnia.jpg
IMG_5251_edited.jpg

Spływ Dunajcem

Będąc w Jaworkach nie można przegapić spływu Dunajcem. Ze Sromowców Wyżnych do Szczawnicy to trasa około 18 km którą można pokonać tratwą, pontonem lub kajakiem pod okiem doświadczonych flisaków.

Zamek w Czorsztynie i Niedzicy

Oddalone od Jaworek około 20 km jezioro Czorsztyńskie razem z sąsiadującymi zamkami to idealne miejsce to zwiedzania najlepiej na rowerze. Piękna i malownicza trasa Velo Czorsztyn ma około 30 km wokół jeziora, po drodze można zatrzymać się w wygodnych restauracjach i posilić. Od strony południowej dwa trudniejsze odcinki gdzie mniej zaawansowani kolarze mogą prowadzić rower bokiem trasy. Wycieczka ze zwiedzaniem na 4-5 godzin. W trakcie wycieczki krótka przeprawa promowa przez jezioro co tylko dodaje atrakcji temu
miejscu.

Zamek w Czorsztynie i Niedzicy.jpg
Stadnina koni w Jaworkach.jpg

Stadnina koni w Jaworkach

Tuż koło Muzycznej Owczarni znajduję się pięknie zadbana stadnina koni Rajd. Można tutaj rozpocząć naukę jazdy konnej a dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyjazdy w teren.

Restauracje w pobliżu

po całym dniu wycieczek i atrakcji możemy smacznie zjeść w Restauracji Bacówka zaledwie 300 metrów od naszych apartamentów. W Szczawnicy polecamy Restaurację Jazz Bar w Dworku Gościnnym. Zjemy także w schroniskach na Durbaszce, Obidzy czy też przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego Jaworki.

Restauracji Bacówka.jpg

Zapraszam serdecznie na wakacje, ferie i krótsze pobyty.

Rezerwacja tylko pod nr telefonu: 

601 501 423

Bartłomiej Ptak

Ostoja Bukowinki

ul. Zaskalskie 17

34-460, Jaworki

bottom of page